פאביקון מתקן לכביסה רב חבל

08-9966666

ההיסטוריה של הכביסה – מאז ועד ימינו

ההיסטוריה של הכביסה 2

כביסה הינה כלל הבגדים ומוצרי הטקסטיל המלוכלכים הדורשים ניקוי ייבוש גיהוץ או קיפול.

כמו כן כביסה הוא  שם הפעולה לנקיון ושטיפת מוצרי הטקסטיל והבגדים.

מעניין לעקוב אחר תהליך ההתפתחות של הרגלי הטיפול בכביסה לאורך השנים.

כבר משחר ההסטוריה נוצר הצורך בטיפול באריגים, בגדים ומוצרי טקסטיל שונים.

לראשונה נעשתה הכביסה באמצעות  ניצול משאבי הטבע לצרכי האדם. שטיפת הבגדים נעשתה כנגד זרימת המים בפלגים ונחלים, לעיתים על ידי שפשוף הבגד על גבי הסלעים לצורך הסרת הכתמים .הבדים נסחטו באופן ידני ולאחר מכן יובשו בפרישה על גבי הדשא או הסלעים.

פעמים רבות נעזרו בחומרים שונים כדי להגביר את הניקיון. המצרים הקדמונים היו מוסיפים תרכובת המכילה סודה לשתייה, האינדיאנים דאגו להשתמש בשורשים שונים ובאירופה אף נהגו להוסיף צואת כלבים וניצלו את חומציותה להסרת כתמים.

במחוזות בהם לא נמצאו מים זורמים נהגו להרתיח מים על אש וטבלו האריגים בגיגיות או בסירים גדולים הסרת הכתמים נעשתה על ידי שפשוף הבד על גבי קרש עץ או ברזל.

השינוי הראשוני באופן עשיית הכביסה התרחש במאה השמונה עשרה, בימי  המהפכה התעשייתית פותחה המעגילה אשר שימשה לסחיטת הכבסים באופן מכני והקלה על פעולת הכביסה .

ההיסטוריה של הכביסה 3

בתחילת המאה העשרים הומצאה מכונת הכביסה החשמלית. באמצעות ניעור חשמלי והטחת הכביסה על דפנות המכונה נעשה תהליך הסרת הכתמים. בתחילה היו מכונות הכביסה גיגית המונחת על רגליים ומעליה הונחה המעגילה שהופעלה ידנית. במהלך השנים הפכה גם המעגילה לחשמלית ,ועיצוב המכונה שונה לגיגית כפולה ומחוררת שאיפשרה הוצאת המים בשלב הסחרור.

מייבש הכביסה שהומצא לאחר מכן היה שלב נוסף שתרם למיכון פעולת הכביסה. המייבש נבנה כדוד מחורר המזרים אויר חם.

בעידן המודרני פותחה מאוד מכונת הכביסה ומתאפשרת שליטה גבוהה בפרמטרים השונים כגון: טמפרטורת המים, עוצמת הסחיטה ואורך הפעולה. קיימים חומרים ייעודיים המשמשים לעשיית כביסה כגון: נוזלים, אבקות ומרככים בניחוחות שונים. תווית המפרטת את הוראות הכביסה, הייבוש והגיהוץ המומלצות לצורך שמירה מירבית ותחזוקה נכונה מוצמדת כיום לרוב הבגדים והאריגים.

ברחבי העולם המודרני ישנו שימוש נרחב מאוד במכונת הכביסה אשר הפכה למצרך חיוני כמעט בכל בית.

בארצות הברית בבניינים משותפים נהוג למצוא חדר כביסה אשר משמש את כל דיירי הבניין ומכונות הכביסה והמייבשים מופעלים באמצעות מטבעות.

מכבסות ציבוריות פזורות בערים רבות ברחבי העולם ומשמשות תיירים או תושבים אשר אין ברשותם מכונת כביסה.

כיום נהוג לשלוח אריגים ובגדים עדינים ומשובחים למכבסות מתמחות, אשר מבצעות הליך כביסה עם חומרים מיוחדים ורגישים הליך זה נקרא "ניקוי יבש".

במשך שנים רבות בעשורים האחרונים נהגו באזורים נרחבים בעולם לייבש את הבגדים במייבש הכביסה ללא קשר למזג האוויר. בשנים האחרונות עם עליית המודעות להתחממות הגלובלית של כדור הארץ והנזקים הנגרמים, גוברת הנטייה לשוב לימי קדם ולמנף את איתני הטבע לטובת האדם .

תליית כביסה באמצעות מתקן לייבוש כביסה המנצלת את אנרגיית השמש והרוח מתפשטת והופכת  לרווחת בקרב יותר ויותר בני אנוש ברחבי העולם.
 
לפני כ-25 שנה יצא לשוק מתלה הכביסה רב חבל. מתקן הכביסה רב חבל מנצל את המרחב כלפי חוץ ומאפשר תליית כמות כפולה של כביסה.
יתרונות המתלה לייבוש כביסה רב חבל: איכות נוחות וכמות.
נשמח לענות לכל שאלה בטלפון 08-99-666-66

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר למתלה כביסה רב חבל השאירו פרטיכם

מוזמנים להשאיר פרטים